15.BÖLÜM

FİNAL

Rauf boşanma tebligatını aldıktan sonra ne yaptıysa Süheyla’ya ulaşmadı. Ve nihayet beklenen gün geldi. Bugün Süheyla ve Rauf boşanma davalarının görüleceği mahkemeye gitmek üzere giyinip adliyeye gittiler.

Süheyla ailesi ve avukatı ile adliyeye gitmişti. Mete de oradaydı. Fakat Süheyla’dan başkası onu tanımıyordu. Bir köşeden olan biteni izliyordu.

Rauf adliye koridorunda Süheyla’yı gördü. Onu görünce heyecanlanmıştı. Çok uzun zamandır Süheyla’yı ilk defa görmüştü. Yanına yaklaştı ve biraz konuşmak istedi. Yalvardı. Barışıp evlerine gitmeyi teklif etti Süheyla’ya ama Süheyla’nın Rauf’u affetmek gibi bir niyeti yoktu. Rauf ne dediyse olmadı.

Süheyla, Rauf’a, “bundan sonra beni ne görebilecek ne de konuşabileceksin. Sen git Pakize’nin yanına. Ha bu arada Rüstem’in yüzüne nasıl bakacaksın doğrusu onu da bilmiyorum. Herşeyi ona da anlatacağım” dedi.

Rauf, bu tehditen sonra tedirgin oldu. Süheyla ona Pakize ile yaşadığı herşeyi gördüğünü, bildiğini ve herşeyi kayıt altına aldığını ve bunları da Rüstem’e göstereceğini söyledi.

Rauf, Süheyla’ya yalvardı. “Yapma, Rüstem’e anlatma. Benim Pakize ile işim kalmadı” dedi. Süheyla, “hayır anlatacağım. Ya da benimle anlaşmalı boşanırsın” dedi.

Süheyla herşeyi planlamıştı. Rauf böyle birşeyi ondan beklemiyordu. Rauf, Süheyla’ya “herşeyi planlamışsın tebrik ederim. Senden bu kadarını beklemezdim” dedi.

Süheyla, “sen bir kadının onurunun incinmesi ne demek bilir misin? Kadınları fazla hafife alıyorsunuz siz erkekler. Pakize ile gözümün önünde oynaşıyordunuz . Beni kandırdığınızı zannediyordunuz. Siz öyle zannederken ben de sizi kaydediyordum. Demek ki sandığın kadar aptal değilmişim. Öyle olsa uçak mühendisliğini okuyup bitiremezdim değil mi? Sen Pakize’yle meşgulken beni göremiyordun. Gözünün önünde üniversiteyi okudum, mezun oldum haberin olmadı. Ya Rauf bey işte böyle. Sana ben fazlaydım, değerimi anlayamadın. Ama sen tam dengini buldun. Pa-ki-ze. Tam sana göre. Ama işte bundan sonra o da sana ne kadar cazip gelir onu bilemem” dedi.

Rauf, Süheyla’yı ne kadar hafife aldığını ve bunun ne büyük bir hata olduğunu şimdi anladı. Ama iş işten geçmişti. Ve eli mahkum bir şekilde anlaşma protokolünü oracıkta imzaladı ve bir celsede boşandılar. Süheyla kuşlar kadar özgür hissediyordu kendisini. Boşanma davası bittikten sonra Mete , Süheyla’nın yanına geldi.

Rauf, Mete’yi görünce, “bu kim” diye sordu. Mete, “ben Süheyla’nın evleneceği kişiyim. Sen onu yıllar önce kaçırmamış olsaydın, bizim şimdi mutlu bir yuvamız olacaktı. Süheyla benim sevgilimdi. Benim olan yine bana geldi. Sen onu kaçırarak bizim geleceğimizle, kaderimizle oynadın. Ama bitti artık. Bundan sonra seni onun civarında görürsem bugünki kadar kibar olmam” dedi.

Rauf, “sen şu televizyondaki doktor değil misin?” dedi.

Mete, “hı hı ta kendisi” dedi.

Rauf, “aklını oynatacak gibiydi. “Siz ne zamandır görüşüyorsunuz Süheyla ile” dedi.

Mete, Rauf’a, “Süheyla seninle evliyken hiç bir zaman benim sevgilim olmadı. Yani seni hiç aldatmadı. Eğer merak ettiğin buysa bunu söyleyebilirim. Senin gibi değil o . Boşanacağı gün, beni kabul edeceğini söylemişti. Öyle de oldu. Şimdi artık çekil hayatımızdan” dedi.

Rauf, kendini yerden vurdu. Süheyla’yı sonsuza dek kaybetmişti. Ben ne yaptım, gül gibi karımı elimden kaçırdım . Onu bir sidikli Pakize’ye değiştim. Aldandım, yanıldım. Süheyla hep benim, gitmez sandım. Ben ne yaptım” dedi. Rauf hatasını anladığında artık herşey çoktan bitmişti.

Süheyla ve Mete muhteşem bir düğünle evlendiler. Bu evlilik basında geniş yer tutmuştu. Rauf bütün olan biteni sosyal medya ve televizyondan izliyordu.

Rauf, perişan olmuş, yıkılmıştı. Süheyla bambaşka biri olmuştu. Çok bakımlı ve güzeldi. Şık ve kaliteliydi üstü başı. Herşeyi değişmişti.

Süheyla ayrıca hava yollarında işe girmişti. Sosyal medya hesaplarında eşi Mete ile, iş hayatı ve sosyal yaşantısına dair paylaşımlarda bulunuyordu. Rauf ise eski karısını gizlice sosyal medya hesaplarından takip ediyordu.

Rauf, bir daha asla Süheyla’ya ulaşamadı. Pakize’yi ise hiç göremeyeceği bir yere taşındı.

Böylelikle son pişmanlığın hiç bir işe yaramadığını görmüş oldu.

nemozyy

Yorum Bırakın

Name
E-mail
Yorum

Nemozyy © 2023. Tüm Hakları Saklıdır.