Sevgi Kıraathanesi Köşesi

Merhaba Sevgili dostlar..

Tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan çıkar?

Sevgi kıraathanesi köşesinden hepinize kucak dolusu sevgiler yolluyorum..?

Güzel enerjimizi, mutluluğumuzu, huzurumuzu paylaştığımız köşemizde birlikte olmak benim açımdan hem çok keyifli hem de çok heyecanlı.❣

Neden diye soracak olursanız, bu köşeye giriş yaparken koşullandığım ve inandığım gibi olumsuz ne varsa dışarıda bırakmış gibi hissediyorum.

?Bütün güzelliklerin meydana geleceği bir zaman dilimine girmiş gibi oluyorum. İnanmak çok ama çok önemli..

?Hangi işimiz, duygumuz, olay olursa olsun, inanmak gerçekten son derece önemlidir. İnanırsak, ikna oluruz, ikna olursak inandığımızı yaşarız.

? Kendi ihtiyaçlarımıza göre her gün tekrar edeceğimiz niyet cümleleri oluşturup tekrar edelim. Yıllar önce bir arkadaşım, bir konu vardı şimdi detayını hatırlayamadığım, niyetine gir demişti. Ne demek istediğini zaman geçtikçe çok daha iyi anladım.. Arkadaşlar herşey niyetle başlar. Bu niyetimizle birlikte güzel temennilerimiz tekrar edildiği sürece, inanmaya ve inandığını yaşamaya dönüşür.

?Sık sık, kendimize iyi şeyler söyleyelim. Bir başkalarından önce, kendimiz kendimizi sevelim, saygı duyalım ve önemseyelim..

?İlla ki şımarmak için eşini, arkadaşını vs bekleme. Sen kendin, kendini şımart. Hatta şöyle, en sevdiğin tatlıyı kendine ısmarla.. Sev yahu kendiniii..

?Bolca gülümse.. sevdiğin şeyleri yap. Neyse o şeyler, onları yap iştee.. İhmal etme, geciktirme, erteleme.. Kendini sev.. say.. motive et..

?Sen kendini seversen, sevilirsin.. Değerli olduğunu anlarsan, kendini seversin.. Kendini seversen, değer görürsün.. Ve sonunda huzurlu olursun..

Sonuç olarak da tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan çıkar? ??

Muhabetle ve sevgiyle dostum..

Yazan

N.B

Yorum Bırakın

Name
E-mail
Yorum

Nemozyy © 2023. Tüm Hakları Saklıdır.