Özlenen Samimiyet..

Merhaba sevgili dostlar..

Sıcak insanlar, sıcak ortamlar, sıcak havalar hep sevilmiştir. Sıcaklıkta; ” sevgi, şefkat,samimiyet ve huzur” var. Sevimli gelmiştir bir çoğumuza, sıcak insanlar ve ortamlar..

?Bedenimizin ısınmaya duyduğu ihtiyacı, çoğu kez ruhumuzda da hissederiz.

☘Mekanı ısıtan kimi zaman bir soba, kimi zaman bir ateştir. İnsanın ruhunu ısıtan ise huzurdur, sevgidir, barıştır, düzendir.

☘Huzur; bazen sevgi ile dolu bir göğse başını yaslamak, bazen bir anne eli, bazen bir battaniye, patlamış mısır ile bir bardak sıcak çayda saklıdır.

☘Sever ve sevilirsen, haset, fesat, kasvetli insanlardan arınırsan, sevdiğin yerde, konumda isen, maddi ve manevi bir düzenin var ise işte o zaman huzur var demektir.

☘Biz sıcağı severiz. Sıcağa ihtiyaç duyarız. Isınmak ister ruhlarımız. Belki de ondandır soba gördüğümüz, mekanları daha samimi bulmamız.

?İşte insanın da sıcağı, ruha, cana dokunur. Sevilir ve özlenir..

☘Özlediğimiz eskiler değil. Soba değil. Sobanın yaydığı sıcaklık, o ısının oluşturduğu enerji… Çünkü artık herşeyde, heryerde bir yapaylık ve menfaat sözkonusu. İnsanlar birbirlerininin iki yüzlülüğünden, samimiyetsizliğinden nefes alamaz hale geldi.

☘Zaman değişti, herşeyden samimiyet uzaklaştı. Dost ilişkilerinden, aile-akraraba ilişkilerinden, iş ilişkilerinden vs vs.. Menfaat odaklı ilişkiler şimdilerde her yerde moda oldu. Şıngır fıngır giyinip, iki dirhem bir çekirdek haller ile birleşen, havada kalan mucx mucx lar, tamamen sırıtma şeklindeki yapay gülümsemeler kondu yüzlerimize..

☘Modern hayatla birlikte, devasa binalar, plazalar ve ulaşılamayan komşular.. Bakkalların yerini alan dev marketler, insanların yerini alan bilgisayarlar, tabletler, internet ve beraberinde kaybolon mahalle kültürü, sıcaklık ve samimiyet.. Elbette gelişmek ve teknoloji şart. Ama bir yerlerde bir şeyleri yanlış yapıyoruz ki, bu kadar şehirlerde yalnızlaşıyoruz..

☘Evet, gelişelim, çalışalım, teknolojiyi kullanalım,kalkınalım ve büyüyelim elbette. Devir bunu gerektirir. Ama iş dışında ailemizle, dostlarımızla şeker tadındaki muhabbetlerimizi, sıcaklığı elden bırakmadan gelişelim.

Samimi, sıcak dostluklarda, bir tatlı huzur almak olsun gayemiz.

Sıcak ve sevgiyle kalın..

Yazan

N.B

Yorum Bırakın

Name
E-mail
Yorum

Nemozyy © 2023. Tüm Hakları Saklıdır.