Merhaba dostlar,

Hayatı Güzel Yaşamak İçin Neler Mümkün?

Hayatı güzel yaşamak için neler mümkün? Bir çok şey mümkün aslında… Ama en önemlisi hayatınızı güzelleştirmek ve mutlu bir hayat yaşamak amacınız olsun. Güzel bir hayat herkese göre değişkenlik gösterir. Ama değişmeyen tek bir şey var ki o da herkesin hayatında mutlu olmayı istemesidir. Hepimiz mutlu, huzurlu bir hayatımız olsun isteriz.

Mutlu ve huzurlu olmak için neden arayın

Bazen mutlu bir hayat için büyük şeylerin olmasını bekleriz. Oysa mutlu bir hayat için kendi adımıza küçük adımlarla büyük sonuçlar elde edebiliriz.

Mesela güne gülümseyerek başlayın. Aynaya bakın ve kendinizi sevdiğinizi söyleyin. “Kendim seni seviyorum ve iyi ki varsın” demek size kendinizi iyi hissettirir. Bu sözleri duymak için kimseyi beklemeyin. Bunu her gün yapmaya çalışın, eminim ki size çok iyi gelecektir. Ayrıca beklentiye girmeyin. Birilerinden bir şeyleri beklemeyi bıraktığınızda ne kadar özgürleşmiş olacağınızı göreceksiniz. Kendinizle güzel vakit geçirmeyi öğrenmenin yollarını arayın. Deneyin, test edin, kendinizi iyice öğrenin. Emin olun ki sizin bile kendinizden haberiniz yoktur. Sınırlarınızı, neyi ne kadar yapabileceğinizi hiç bilemezsiniz. Sizden öyle bir siz çıkar ki hayretler içerisinde kalırsınız… Çünkü insan, yaratılmışların en üstünü, en kapasiteli olanıdır.

Neyi seviyorsan onu yap. Kendini keşfet.

– En kaotik durumlarda dahi tebessüm etmeyi deneyin. Her zaman, her daim. Sıkıntılarınıza sıkı sıkıya tutunmayın, salın gitsin. Onlara ne kadar tutunursanız onları o kadar büyütür ve çoğaltırsınız. Kalbinizden yayılan enerji çok kuvvetli olduğu için kalbinizden nelerin geçtiğine dikkat edin. Hayatınıza güzel şeylerin girmesini istiyorsanız, güzel şeyler düşünmeye ve iyi şeylerin enerjisini hayatınıza yaymaya çalışın.

Güzel şeyleri kalbinizden geçirin ki hayatınıza girsinler.

Şunu unutmayın ne kadar mutsuz kalırsanız bunun en büyük zararı kendinizedir. Mutlu olmak istiyorsanız, bunda gözünüz olsun. Bunun için çabanız olsun. Üzüldüğünüz anları hiç yaşanmamış gibi yok sayamazsınız elbette. Ama üzüntüyle beslenmeye çalışmayın. Üzüntülerinizi önce kabul edin. Ama sonra onları serbest bırakarak bir kuş gibi özgürleşin.

Bir kuş gibi özgürleşin.

Bazı insanlar vardır. Sorunlar sarmalına girerler o soruna sarıldıkça sarılırlar. Evet, sorunu önce kabul etmeliyiz elbette ama o sorundan bazıları çıkmamak, an be an içinde kalmak için adeta uğraşır. Bu tür kişiler bir sorunu varken gülümsemez, konuşmaz, ev halkıyla kontak kurmaz, kendinden kaçar, insanlardan kaçar, negatif enerjisi bir metre öteden size yansır. Olduğu alanda kalamaz asla nefes alamazsınız. Ve bu insanın en büyük zararı kendinedir. Yaşadığı buhranı o kadar sahiplenmiştir ki onu bırakmak, ondan özgürleşmek aklına bile gelmez. Oysa biraz istese, biraz çabalasa kolaylıkla o sorundan tamamen kurtulabilir. Dedik ya az önce insanın mutlu olmakta gözü olmalı.

Mutlulukta gözünüz olsun.

Sorunlarına sarılan insanlar en çok da gülmekten sakınır. Öyle zannediyorlar ki gülerse bütün dertlerini unutma gafletine düşecekler. İşte ne güzel. Gülümse, anı yaşa, yani demem o ki bir şey yap ve yaşam enerjin geri gelsin, yenilensin. Bazen kalabalıklar içine karışın, sevdiğiniz yerlerde gezinin, bir dostunuzla buluşun. Ama bir şeyler mutlaka yapın. Çünkü sorunlar durarak değil, birşeyler yaparak yok olur.

Kendinizi meşgul edin, sevdiğiniz işlerle ilgilenin

Güzel Yaşamak Amacınız Olsun

Hepimizin hayatında amaçları vardır. Kimi sevdiği işi yapmak, kimi sevdiğiyle evlenmek, kimi kariyer yapmak, kimi çocuk sahibi olmak gibi amaçlar koyar kendine. Ama ben bugüne kadar MUTLU OLMAYI AMAÇ EDİNEN birini görmedim. Bu bir hedef değil midir? Bu da bir hedef olmalı. Mutlu olmak hayatımın amacı diyeni hiç görmedim. Hep daha çok çalışıp zengin olmak, ev almak, yat-kat almak, kariyerde ilerlemek gibi hayalleri var insanların. Bunların olması tabiki güzel. Ama bunlarla birlikte mutlu ve güzel bir hayat yaşamayı dilemeyi unutuyoruz. O kadar çok kişi var ki tüm hayatını çalışarak geçirip, eğlenmeye, gezmeye, kendi için bir şeyler yapmaya vakti olmayan. Yaşamak her ikisinide dengede tutmak demektir.

Çalışmaya dalıp hayatı ıskalamayın.

Mutluluk beraberinde bir çok şeyi getirir. Çalışmayı, eğlenmeyi, hayattan zevk almayı, işlere, aileye ve dostlara daha çok sarılmayı… O yüzden bu hayatı en güzel şekilde yaşamak, hayatın bize sunduğu nimetlerden faydalanmak için büyük, küçük demeden bir şeyler yapmak, kalkıp silkelenip kendimize gelmek gerekir.

Kalkın ve kendinize gelin.

Hayat bir tane. Onu da dertlenerek, kederlenerek değil gülümseyerek, güzel havaların tadını çıkartarak, üreterek, çalışarak, severek, sevilerek, okuyarak, öğrenerek, kendimizi keşfe çıkarak, doğaya, aileye, arkadaşlara, işlerimize ve en önemlisi kendimize yeteri kadar zaman ayırarak mutlu bir şekilde yaşayalım.

Kendinize güzel zamanlar oluşturun.

Yukarıda söyledim, yine söylüyorum. Mutlu olmakta gözünüz olsun.

Sevgiyle kalın.

2 Yorumlar

  • Posted 6 Mart 2022
     diaryofmeri

    Çok güzel bir yazı olmuş kaleminize sağlık.

Yorum Bırakın

Name
E-mail
Yorum

Nemozyy © 2023. Tüm Hakları Saklıdır.